Bezpieczne parkowanie dzięki kamerze cofania

0
1112

Jeśli chcesz kupić kamerę widoku z tyłu, powinieneś znać nasze wskazówki dotyczące zakupu i instalacji kamery samochodowej. Niezależnie od tego, czy chodzi o ciężarówkę, przyczepę kempingową czy całkowicie zapakowaną przyczepę dworcową: ograniczona widoczność nie stanowi już problemu. CHIP informuje Cię, czego szukać w tylnej kamerze.

Już teraz można kupić kamerę widoku z tyłu za kilka euro. Ale nawet przed zakupem należy pomyśleć o zainstalowaniu kamery samochodowej. Każdy model składa się z dwóch elementów: Kamera i monitor do podglądu z tyłu. Teraz możesz wybrać, czy chcesz poprowadzić kabel przez cały samochód, czy wolisz bezprzewodowy moduł radiowy. W przypadku rozwiązania bezprzewodowego należy jednak wybrać źródło zasilania. Jeśli w bagażniku znajduje się połączenie 12 V, można użyć odpowiedniego adaptera. Bardziej eleganckie, ale z nieco większym wysiłkiem, jest uderzenie w światło cofania – na przykład za pomocą rozgałęzionego łącznika. Oznacza to, że kamera samochodowa działa tylko wtedy, gdy biegnie do tyłu.

Kupowanie kamery cofania: Zwróć uwagę na to przy zakupie produktu.

Sama tylna kamera widoku jest najlepiej umieszczona nad tablicą rejestracyjną. Ponieważ jest to modyfikacja samochodu, kamera musi posiadać znak zgodności ECE, zwany również E-marking. W przeciwnym razie pojazd traci homologację drogową. Kamera tylna powinna być szczelnie zamknięta, najlepiej zgodnie z normą IP67 lub IP68. Wbudowane oświetlenie LED do manewrowania w ciemności jest również praktyczne.

Co zaskakujące, nie musisz poświęcać na to zbyt wiele uwagi: Rozdzielczość, dla której 320×240 pikseli wystarcza do codziennego użytku. W końcu chodzi tylko o to, aby lepiej oszacować odległość manewrowania. Rysy na tablicy rejestracyjnej tylnego mężczyzny niekoniecznie muszą być rozpoznawane. Znacznie ważniejszy jest natomiast największy możliwy kąt widzenia wynoszący co najmniej 120 lub więcej stopni. Powinien być również dostępny wyświetlacz odległości, który pomoże Ci oszacować odległość.

Kamery cofania dla niewielkich nakładów finansowych

Pierwsze kamery cofania spełniające te wymagania są już dostępne za mniej niż 20 euro. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na klasyczny moduł kamery czy kamerę w postaci uchwytu tablicy rejestracyjnej samochodu, nie ma to znaczenia. Jeśli masz już interfejs multimedialny, taki jak monirator w pojeździe, możesz podłączyć kamerę samochodową bezpośrednio do niego. W przeciwnym razie potrzebny będzie monitor o wartości od około 30 euro do góry, który przyssawką mocuje się do kokpitu lub szyby przedniej. Nawiasem mówiąc, nie polecamy rozwiązań wbudowanych w lusterko wsteczne: z jednej strony, zwykle trudno jest rozpoznać obraz przez odbicie. Z drugiej strony, urządzenia te zwykle nie są dopuszczone do ruchu drogowego. Może to prowadzić do problemów z TÜV i ubezpieczeniem.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/nomadcamera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326