Co to jest i jak działa kamera samochodowa

0
2748

Kamera samochodowa, znana również jako Carcam, Dashcam, CarDVR czy Blackbox, jest nie tylko wiarygodnym świadkiem wypadku drogowego. Dostosowany do potrzeb kierowców samochodowych, wysokiej jakości kamera samochodowa może zrobić o wiele więcej! Nasze kamery samochodowe z rozdzielczością HD lub Full-HD zapewniają wysokiej jakości nagrania wideo, rejestrują trasę dzięki sygnałowi GPS – dzięki temu funkcjonującemu jako rejestrator GPS – i rozpoczynają rejestrację zdarzeń w przypadku nagranych wibracji. Dzięki karcie pamięci o pojemności do 128 GB możesz oglądać swoją trasę za pomocą wideo.

>>Najniższa cena sprawdź<<

Rejestratory zachwycają przyjemnym odczuciem i są intuicyjne w obsłudze dzięki przyciskom i wyświetlaczowi, na którym można bezpośrednio oglądać nagranie. Dzięki swojej atrakcyjnej konstrukcji, personel obsługujący pojazd w niewidoczny sposób dostosowuje się do przedniej szyby i zdobył nagrodę Australian Road Safety Award za swoją wytrzymałość i trwałość. Masz indywidualne wymagania dla Dashcam? Oferujemy szeroką gamę akcesoriów do aparatu samochodowego GPS!

Najważniejsze: Łatwy montaż!

Wszystko, co jest potrzebne do podłączenia kamery samochodowej VISIONDRIVE w pojeździe, jest objęte zakresem dostawy. Zasilanie jest wygodne poprzez zapalniczkę. Jeśli szukasz ukrytej instalacji przewodów lub dodatkowego połączenia 12V, oferujemy profesjonalną instalację kamery samochodowej. Na miejscu u klienta.

Kamery samochodowe można przymocować do przedniej szyby za pomocą płyty montażowej. Jeśli chcesz usunąć dashcam przy wyjściu z samochodu, demontaż jest bardzo prosty: przesuń kamerę w prawo, płyta montażowa pozostaje na oknie. Montaż przebiega odwrotnie. Alternatywnie możliwy jest również montaż przyssawką. Zakres dostawy obejmuje zawsze nośnik ręczny i nośnik pamięci (SDHC / micro SDHC lub karty SDXC).

>>Najniższa cena sprawdź<<

Gdzie zapisywane są obrazy z kamery samochodowej?

Kamera samochodowa GPS (dashcam) przechowuje sekwencje zapisu na karcie SD dołączonej do aparatu. Wszystkie karty pamięci dostarczone przez nas są w 100% kompatybilne z Państwa osobistą kamerą samochodową. Przed wysyłką, konfigurujemy oprogramowanie i sprawdzamy funkcjonalność kamery samochodowej. Dodatkowo, każdy nośnik pamięci masowej jest wyposażony w wygodne oprogramowanie Windows, które umożliwia wyświetlanie nagrań i przenoszenie ich do uniwersalnego formatu AVI na komputerze PC.

Jak długo mogę nagrywać z Dashcamem?

W zależności od modelu VisionDrive i pojemności karty SD można zapisać do 128 GB i 90 godzin wideo. Dane audio są również rejestrowane przez wbudowany mikrofon. Dzięki funkcji pętli, twój dashcam nadpisuje najstarsze sekwencje po osiągnięciu limitu pojemności, nie ma to wpływu na pliki wideo zdarzeń. Nie musisz się martwić o utratę danych: najnowsze nagrania i rekordy zdarzeń są zawsze pod ręką! Szczegółowy przegląd nagrań jednokanałowych i podwójnych krzywek znajduje się tutaj: Czas trwania modeli kamer VisionDrive

Kamera samochodowa z wykrywaniem ruchu TFT & motion pomaga w razie wypadku.

Dzięki wbudowanemu czujnikowi ruchu 3D, kamera samochodowa może wykrywać silne wibracje (wstrząsy, silne hamowanie, wyboje, ekstremalne zakręty,….). Rozpoczęcie nagrywania jest uruchamiane niezależnie, co szczególnie zabezpiecza ten moment detekcji ruchu. W połączeniu z zapisywanymi na stałe danymi GPS rekonstrukcja wypadków nie stanowi już problemu. Nagrania zdarzeń zapisywane są również oddzielnie na karcie SD i mogą być bezpośrednio wybierane za pomocą oprogramowania. W razie wypadku zawsze masz pod ręką niezbędne nagrania wideo dla firmy ubezpieczeniowej lub policji i w razie potrzeby możesz je odtworzyć bezpośrednio na wyświetlaczu TFT.

Wszystkie kamery samochodowe VisionDrive są już wyposażone w wielofunkcyjny system GPS. Umożliwia to określenie pozycji GPS, prędkości, kierunku jazdy i przyspieszenia 3D. Wszystkie te informacje można łatwo analizować za pomocą oprogramowania VISIONDRIVE wraz z nagraniami wideo, które zawsze są ze sobą powiązane. Dzięki VD-400R jest to możliwe. Jako zewnętrzna kamera dozorowa może być podłączona do różnych kamer i używana jako drugie urządzenie. Praktyczny do stosowania w karetkach pogotowia ratunkowego i autobusach, taksówkach, do zabezpieczania ładunków w samochodach dostawczych lub po prostu jako kamera cofania.

>>Najniższa cena sprawdź<<

Nawet jeśli nie jesteś na drodze, bezpieczeństwo Twojego pojazdu nie musi ucierpieć. W trybie parkowania, który jest uruchamiany automatycznie, gdy pojazd zatrzymuje się na dłuższy czas lub można go ręcznie włączyć za naciśnięciem przycisku, kamera samochodowa (dashcam) działa jako kamera nadzorująca. Nagrania są kontynuowane w sposób przyjazny dla pamięci w dłuższym odstępie czasu. Ponadto kamera samochodowa rozpoczyna nagrywanie obrazu zdarzeń przy najmniejszych wibracjach. Ze względu na detekcję ruchu kamery wideo, jest to również możliwe w przypadku zmiany pola widzenia kamery.

Jaka jest jakość obrazów nocnych?

Niemal wszystkie kamery Dashcam/kamery samochodowe nagrywają filmy HD za pomocą wysokiej jakości przetwornika. Dzięki niskiemu minimalnemu wymogowi oświetlenia wynoszącemu zaledwie 0,1 luksa, nawet nagrania wideo w ciemności są nagrywane w najlepszej możliwej jakości. Ponadto kamera samochodowa VD-9600WHG oraz TiProDrive Dual-FHD są wyposażone w czujnik WDR*, który zapewnia lepszą ekspozycję filmów nawet w słabych lub szybko zmieniających się warunkach oświetleniowych.

Dwie diody podczerwieni** kamery tylnej VD-400R oraz kamery tylnej VD-400RS gwarantują dobrą widoczność w nocy. Do kamer samochodowych stosuje się zazwyczaj pięć różnych zastosowań: Zapobieganie włamaniom, obserwacja procesów, monitorowanie osób wymagających opieki, obserwacja zwierząt domowych i dzikich zwierząt (dalsze informacje na ten temat można znaleźć w Przewodniku Topsicherheit. de Surveillance Camera Guide). Specjalna obudowa kamery samochodowej obejmuje następujące obszary zastosowań: Jeśli powiesz nam jak korzystać z kamery samochodowej, chętnie wymienimy tę aplikację!

Przy okazji, FPS oznacza klatki na sekundę i jest miarą szybkości klatek. To, czy 30PS jest lepszy niż 25,50 czy 60 zależy od późniejszego zastosowania. Jako formuła budowlana można pamiętać, że im wyższa częstotliwość odświeżania, tym płynniejsze są szybkie ruchy. Jeśli chcesz robić zdjęcia z tablicy rejestracyjnej przejeżdżającego samochodu pod koniec dnia, zapisana liczba klatek nie ma znaczenia. Jeśli jednak chcesz połączyć zdjęcia z innymi filmami wideo, warto zapoznać się z kartą katalogową pozostałych kamer. Niektóre (na przykład: Nikon D7000) rekord z prędkością 24 klatek na sekundę, inne (na przykład: warianty GoPro) z prędkością do 60 klatek na sekundę.

Przeprowadziliśmy test dla wszystkich Dashcamów w naszym sklepie i stworzyliśmy filmy wideo, które można obejrzeć na stronach produktów. Szczególną wagę przywiązujemy do jakości filmów HD oraz niezawodności kamer samochodowych z systemem GPS. Tutaj znajdziesz dwa filmy testowe naszych najlepszych modeli. Dopuszczalne w sądzie? Sytuacja prawna dotycząca kamery samochodowej w Niemczech od lat pozostaje niezmieniona. Zakup, posiadanie i używanie Dashcam jest dozwolone. Żaden sąd okręgowy, sąd wyższej instancji czy Wysoki Sąd Federalny nie wydał dotychczas wyroku w sprawie niezgodności kamery samochodowej z prawem. Prawo nie zabrania stosowania kamer samochodowych. Jedynie sąd administracyjny w Bawarii wydał orzeczenie negatywne w konkretnym przypadku. Przeczytaj więcej na ten temat w artykule „Czy kamery samochodowe, tzw. dashcams, są dopuszczalne czy wręcz zabronione”?

W przypadku Austrii organ ochrony danych osobowych (zastępca komisarza ds. ochrony danych) orzekł, że operacja osób prywatnych jest niedopuszczalna. Deska rozdzielcza” jest deską rozdzielczą. W kompozycji z angielskim określeniem kamery wideo, krótka krzywka, to słowo walizka: dashcam. Kamera rejestrująca jazdę na desce rozdzielczej samochodu. Ponieważ nagranie to jest stale zapisywane w pętli, kamera Dashcam jest oddzielona od konwencjonalnego systemu nagrywania wideo. Po osiągnięciu limitu pamięci starsze nagrania zostaną nadpisane. Alternatywnie alternatywą mogą być aplikacje Dashcam. Jest to rozwiązanie czysto programowe, instalowane w postaci programu na smartfonie. Następnie używane są zintegrowane komponenty, takie jak aparat fotograficzny, GPS i czujnik przyspieszenia. Kamery samochodowe oferują jednak wyższy poziom łatwości obsługi, ponieważ są zazwyczaj instalowane na stałe. Smartfony i aplikacje Dashcam nie oferują wystarczającej jakości nawet przy słabej widoczności lub w ciemności.

Oferujemy wysokiej jakości kamery samochodowe VISIONDRIVE oraz wysokiej jakości marki z pierwszej ręki – od oficjalnego niemieckiego importera generalnego. Kamera samochodowa VISIONDRIVE to niedrogie i uniwersalne urządzenie do przechowywania danych o wypadkach. Każda kamera samochodowa poddajemy testowi wewnętrznemu. Jeśli nie będziemy w pełni przekonani o produktach, nie będziemy ich sprzedawać. Dlatego obecnie oferujemy modele Vacron i Visiondrive.

Aparaty innych producentów – takich jak Aiptek, Elro, Navgear czy Rollei – mogą być idealnym towarzyszem dla Twoich potrzeb, ale nie do końca przekonały nas indywidualne funkcje. Gdy wykrycie ruchu nie jest optymalne, następnym razem nie podoba nam się jakość w nocy. I to pomimo faktu, że rozdzielczość w arkuszu danych była bardzo obiecująca. Jeśli kamera jest tania, ale w przypadku sytuacji awaryjnej nie ma użytecznego obrazu, prosimy o irytację. Porównujemy kilka kamer samochodowych i dokonujemy wstępnego wyboru. Dlatego sprzedajemy tylko te produkty, z których sami korzystamy. Zrób swój samochód bezpieczniejszym i oszczędzającym jednocześnie. Kupno kamery samochodowej TiProNet daje teraz do 15% zniżki na nowe ubezpieczenie samochodu.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/nomadcamera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326