Test kamery cofania – łatwe parkowanie wsteczne

0
1849

Tylna kamera widoku jest rodzajem urządzenia parkingowego zaprojektowanym w celu ułatwienia parkowania pojazdu, szczególnie w bardzo ciasnych miejscach. Ułatwione parkowanie dzięki systemowi kamer cofania. Kamery cofania tylnego znajdują się zazwyczaj na tylnej lub tylnej tablicy rejestracyjnej pojazdu silnikowego i wychwytują środowisko znajdujące się za pojazdem. Włączają się one zwykle przy włączaniu biegu wstecznego pojazdu. Obraz jest wyświetlany na wyświetlaczu w kokpicie.

Większość kamer cofania dostępnych na rynku wymaga zastosowania specjalnego systemu pomiaru odległości. Linie pomocnicze na wyświetlaczu, które są oznaczone różnymi kolorami, przedstawiają odległość wynikającą z uderzenia koła kierownicy lub obszaru za pojazdem. Dodatkowe funkcje dodatkowe obejmują na przykład tryb zoom, który znajduje się w obszarze sprzęgu przyczepy lub tryb, który ma być używany do parkowania równoległego.

Powodem, dla którego często kupuje się kamery z tylnym widokiem samochodu jest to, że mogą one także wykrywać szczególnie niskie przeszkody leżące, których nawet czujniki postojowe nie są w stanie wykryć. Pomoc parkingową można na przykład rozbudować o system widoków przestrzennych. System ten służy do tworzenia różnych obrazów z widoku oka ptaka, np. z góry na pojazd.

W większości przypadków system widoku przestrzennego montowany jest z przodu, pod dwoma lusterkami zewnętrznymi i bezpośrednio obok kamery widoku z tyłu. Po uruchomieniu systemu, różne kolejne sekwencje obrazów z kamery szerokokątnej są cyfrowo wyrównywane i wyświetlane na monitorze w kokpicie samochodu. Większość nowych i motocyklowych pojazdów marki VW, Audi, Mercedes, BMW itp. dostępnych na rynku już teraz oferuje te systemy jako wyposażenie podstawowe.

Niektóre z tych pojazdów są również wyposażone w uproszczone systemy kamer, które są montowane wyłącznie w lusterku wstecznym po prawej stronie pojazdu, w celu informowania prawej strony pojazdu, co jest trudne do zauważenia, o ewentualnych przeszkodach, jakie mogą pojawić się podczas parkowania. Te uproszczone systemy kamer cofania zostały opracowane przede wszystkim po to, aby uniknąć styków krawężnika nawet po złożeniu lusterka skrzydła.

Prawie każdy samochód ciężarowy w stanie czuwania wyposażony jest w pomoc parkingową. W większości przypadków jest to specjalna tylna kamera widokowa, której monitor znajduje się w kokpicie pojazdu. Pomoc parkingowa jest bardzo przydatna, ponieważ pomaga zapobiegać kosztownemu usuwaniu parkingów.

Tak samo pomocna jak kamera cofania, tylko nieliczne pojazdy silnikowe są fabrycznie wyposażone w takie urządzenie. Powodem tego jest wysoka dopłata, którą trzeba zapłacić, w większości przypadków jest to kilkaset euro różne od tradycyjnej ceny sprzedaży samochodu. Jeśli kamera cofania jest niedostępna fabrycznie, można ją również zakupić jako akcesorium. Obecnie istnieje wiele różnych systemów montażowych różnych marek i o zupełnie odmiennych wzorach.

Kamera widoku z tyłu służy nie tylko do ułatwienia parkowania, ale również ułatwia cofanie. Natychmiast wykrywane są zagrożenia, które mogą pojawić się za pojazdem, takie jak zabawa dzieci, krawężniki i znaki drogowe. Kolejną zaletą nawigacji z urządzeniem ostrzegającym przed cofaniem jest to, że osoby, które często przewożą przyczepę do swojego pojazdu. System kamer cofania umożliwia precyzyjne pozycjonowanie samochodu, dzięki czemu sprzęgło można ustawić dokładnie pod sprzęgłem przyczepy. Parking jest więc znacznie bardziej czasochłonny.

Kamera tylnaDo Wyposażenie własnego pojazdu w oryginalne części zamienne jest bardzo drogie i w żadnym wypadku nie jest zalecane. Lepiej jest kupić kompletny system kamer cofania, który zazwyczaj składa się z odbiornika, nadajnika i kabli, od producenta zewnętrznego, który oferuje znacznie tańsze modele. Ten rodzaj kompletnego systemu jest dostępny we wszystkich możliwych kategoriach cenowych: od bardzo niedrogiego sprzętu po drogie systemy kamer.

Zanim zaczniesz szukać kamery widoku z tyłu samochodu, powinieneś zawsze zastanowić się, czy chcesz kupić kompletny zestaw, tj. kamerę i monitor z ekranem, czy po prostu potrzebujesz kamery widoku z tyłu samochodu, która jest podłączona do już istniejącego ekranu w kokpicie. Kompletny system składa się zazwyczaj z odbiornika, nadajnika, kamery, monitora, kabli i małych części, takich jak śruby i zaciski kablowe wymagane do montażu tylnej kamery widoku Bluetooth.

Oprócz kompletnego systemu, do cofania można wykorzystać tylko jedną kamerę samochodową. Można to ustawić w połączeniu z oryginalnym monitorem. Po włączeniu biegu wstecznego obraz na monitorze przełącza się na obraz za pojazdem. Przy zakupie pomocy parkingowej należy upewnić się, że kamera może być podłączona do monitora, w szczególności opis kamery widoku z tyłu.

Dobrze jest wiedzieć, że na większości akcesoriów dostępnych na rynku można zamontować standardowe urządzenie ostrzegające o cofaniu. Jeśli wymieniłeś już oryginalne radio samochodowe, masz bardzo duże szanse na doposażenie samochodu w aparat fotograficzny.

Mann działa na rynku carEven, choć zupełnie nowe na rynku produktowym są kompletne systemy bezprzewodowe. Ogromną zaletą tych systemów jest to, że nie musisz ciągnąć dodatkowego kabla, ale po prostu możesz zainstalować kamerę bezprzewodowo, zamontować monitor we wnętrzu pojazdu, a system radiowy jest gotowy do użycia. W większości przypadków pomoc parkingowa jest zasilana przez światła cofania.

System radiowy włącza się automatycznie po włączeniu biegu wstecznego samochodu. Wadą, która może występować częściej w systemach radiowych jest to, że zakłócenia obrazu, zniekształcenia obrazu i inne komunikaty o błędach mogą pojawiać się od czasu do czasu. Kupując system kamer bezprzewodowych należy zwrócić szczególną uwagę na jakość produktu i jego funkcji.

Zalety kamery widoku z tyłu:

  • dużo bezpieczniejsza jazda samochodem
  • Niewidoczna plamka zmniejsza wielkość
  • Parking jest znacznie prostszy.
  • Więcej informacji podczas cofania
  • Przeszkody widoczne są znacznie łatwiej

Wady kamery cofania:

  • Instalacja bardzo trudna, powinna być wykonana przez specjalistę.
  • Obraz lekko zniekształcony przez soczewkę szerokokątną.

Przy zakupie kamery widoku z tyłu należy zwrócić szczególną uwagę na to, że urządzenie oferuje doskonałą, ostrą i wysokiej rozdzielczości jakość obrazu nawet w ciemności i słabej widoczności spowodowanej mgłą, deszczem lub śniegiem. Dlatego kamera widoku do tyłu powinna być wyposażona w funkcję widzenia nocnego. Ponadto obudowa tylnej kamery widokowej powinna być w 100% wodoodporna i mieć szczególnie wytrzymałą konstrukcję.

Zasięg lub odległość widzenia kamery cofania zależy w dużej mierze od zastosowanego szerokiego kąta i sposobu montażu kamery. Jednak odległość widzenia każdej kamery cofania jest tak duża, że można łatwo dostrzec przedmioty, które znajdują się nieco dalej.


Warning: A non-numeric value encountered in /home/serwe116/domains/nomadcamera.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 326